Hlavná stránka Zmluvné prepravné podmienky Kontakty Fotogaléria Prihlásenie predajcov

TURECKO

Turecko vyvoláva medzi turistami zo Slovenska stále obdiv a dojem exotiky. Nie je sa čomu čudovať, keďže jeho kultúra, história, ale aj spôsob života jeho obyvateľov sú skutočne odlišné od tej našej. Práve preto láka Turecko každý rok mnoho ľudí, ktorí prichádzajú okrem oddychu spoznať túto krásnu krajinu.

Návštevníci Turecka sú obyčajne dovolenkári, ktorých základným cieľom je stráviť v Turecku krásnu dovolenku a pekných pár dní oddychu. Na dovolenkárov čaká v Turecku mnoho letovísk, ktorých príjem je závislý hlavne od cestovného ruchu. Práve preto sú letoviská ako Alanya, Marmaris alebo Antalya špičkovo vybavené a ponúkajú turistom luxus tej najvyššej úrovne.

Do Turecka sa dá cestovať aj inak ako k moru. Turecko totižto má mnoho prekrásnych miest, ktoré dýchajú minulosťou Turecka a ktoré ju veľmi radi priblížia každému návštevníkovi, ktorí má záujem ju spoznať. K takýmto mestám nepochybne patrí Istanbul. Najväčšie mesto Turecka ponúka turistom možnosť spoznať Turecko dokonale. Keďže ide o veľkomesto, dá sa v ňom stráviť mnoho dní bez toho, aby sa človek zastavil alebo nudil. Historickým miestom, ktoré sa v Turecku oplatí vidieť je nepochybne aj Perge, kde turisti uvidia zvyšky starovekej tržnice, rímske kúpele alebo antickú telocvičňu.

Ak teda radi spoznávate exotické krajiny aj inak ako na pláži, vyberte si v Turecku nejaké miesto, ktoré vám otvorí bránu do minulosti tejto prekrásnej krajiny, ktorá zasiahla do dejín mnohých iných štátov.